מסחר חברתי

פלטפורמות המסחר החברתי מייצרות היצע של משקיעים, כאשר כל משקיע מעוניין להציג את ביצועיו המוצלחים תוך אינטרס כלכלי מובהק שיעקבו אחריו כמה שיותר מנויים. כל מנוי המעוניין לעקוב אחר אחד המשקיעים ישלם דמי מנוי ובכך אותו משקיע שמפרסם את ביצועיו יכול להרוויח סכום כסף לא מבוטל מהעוקבים אחריו, ומצד שני העוקבים עצמם יקבלו בזמן אמת את המידע אודות העסקאות שהמשקיע המוביל מבצע. המטרה היא שמשקיעים יקבלו מעקב אוטומטי לחלוטין, כלומר מה שמנהל ההשקעות מבצע, כך גם יבוצע בתיק שלהם. ולהיפך, מנהלי ההשקעות יהנו מהכנסה של דמי שימוש חודשיים בגין השיתוף בביצועים שלהם.

יתרונות
סכום השקעה מינימל

נדרש סכום מינימלי לפתיחת תיק מסחר - לרוב נדרש מינימום 5,000 דולרים. לשם השוואה, בתי השקעות רבים דורשים 300,000 ש"ח ויותר.

 דמי ניהול

בניגוד לתיקים מנוהלים שגובים דמי ניהול שעלולים להיות יקרים, לכל משקיע בפלטפורמת מסחר החברתית יש אפשרות לבחור לידר לפי הסכום שהינו מעוניין להשקיע. ישנם מנהלי השקעות אשר גובים רק 50 דולר בחודש עבור האפשרות להתחקות אחר ביצועי ההשקעות שלהם.

אוטומציה

בפלטפורמת המסחר חברתי ניתן לקבל עסקאות בזמן אמת למייל או בהודעה לטלפון הנייד, וגם מתאפשר מסחר אוטומטי לחלוטין. הכוונה היא שלכל משתמש יש אפשרות להצמיד את חשבון המסחר שלו למשקיע שאותו הוא בוחר בפלטפורמה, וברגע שאותו משקיע משגר עסקה חדשה, החשבונות של המשתמשים שעוקבים אחריו בצורה אוטומטית ייכנסו לאותה עסקה במטרה להשיג את אותם מחירים כמו המשקיע המוביל. ברגע שהמשקיע המוביל יוצא מהעסקה העוקבים שלו יוצאים בצורה אוטומטית מהעסקה. תהליך זה נקרא מסחר אוטומטי (Automated Trading), אך חשוב לציין כי הכוונה היא לא למסחר אלגוריתמי.

שקיפות מלאה

ניתן לראות את תשואות מנהלי ההשקעות המובילים, את סטיית התקן, את העסקאות שביצעו בעבר ועוד.