השקעות אלטרנטיביות

השקעה אלטרנטיבית הינה אפיק השקעה פיננסי שהיא לא אפיק השקעה מסורתי כמו מניות ואג"ח. עד לפני שנים ספורות, עולם ההשקעות האלטרנטיביות היה שייך לגופים מוסדיים בלבד, בעיקר בתי השקעות וקרנות גידור. עם זאת, הפופולריות הרבה של אחד מעולמות ההשקעה הצומחים בעולם הובילה לצמיחה בהיקף חסר תקדים - מעל 15 טריליון דולר.

עם הפופולריות הרבה בהשקעות אלטרנטיביות, משקיעים רבים שאינם גופים מוסדיים חיפשו דרכים להשקיע באפיק השקעה מסקרן זה. מטרת החשיפה לאפיק השקעה זה היא אפשרות לייצר תמהיל חכם לתיק ההשקעות שיכולות להקטין סיכון ותנודתיות לתיק במקביל להגדלת תשואה פוטנציאלית.

הסרטונים שלנו

אינטראקטיב ישראל פמילי אופיס הינה חברה אובייקטיבית ועצמאית לתכנון פיננסי ולביטוח פנסיוני מקבוצת אינטראקטיב ישראל.
לקוחות החברה נהנים ממגוון השירותים אשר מציעים מעטפת מלאה הכוללת:

השקעות אלטרנטיביות נפוצות

השקעה פרטית: השקעה בחברות פרטיות שלא נסחרות בשוקי ההון.

פרייבט אקוויטי: קרנות השקעה פרטיות שמגייסות כספים מגופים מוסדיים ומשקיעים כשירים המתמחות בהשקעות אלטרנטיביות, לרוב בחברות פרטיות.

נדל"ן: השקעה בנדל"ן ובנכסי נדל"ן מניב.

תשתיות: השקעה ישירה בתשתיות ו/או בחברות תשתיות פרטיות/ממשלתיות.

M&A: מיזוג ורכישת חברות אשר מתומחרות בחסר עם פוטנציאל כלכלי רב.

יתרונות ההשקעות האלטרנטיביות
גידור

השקעה אלטרנטיבית יכולה להוות גידור לנכסים מסורתיים קלאסיים כמו מניות ואג"ח כאשר ישנם נכסים אלטרנטיביים שלא מושפעים באותה קנה מידה כמוהם.

גיוון ופיזור לתיק ההשקעות

פיזור תיק ההשקעות על פני עוד אפיקים הופך את תמהיל ההשקעות לחכם יותר.

תשואה פוטנציאלית גבוהה

היכולת לפזר את תיק ההשקעות גם על פני נכסי השקעות פרטיות שלא היו זמינים לקהל הרחב עלולים להניב תשואות עודפות, כמו השקעה בחברות פרטיות שעשו אקזיט אחרי מספר שנים.

יציבות

השקעות אלטרנטיביות לא סחירות, ולכן הספקולציות בשוויין כמעט ולא קיים בניגוד לנעשה במניות בשוקי ההון. מעבר לכך, התנודתיות בשוויין היא בדר"כ קטנה יותר משמעותית מנכסים פיננסיים סחירים.