ביטוח חיים למשכנתא

הכיסוי הביטוחי שיכול לשמור על הבית שלכם בעת צרה - ביטוח חיים למשכנתא. כיסוי ביטוחי זה הינו פוליסת ביטוח חובה שהבנק מתנה בנתינת משכנתא בדר"כ ומגנה על הבנק מאי יכולת החזרת הלוואה במקרה של פטירת הלווה. כל פוליסת הביטוח מותאמת לתוכנית המשכנתא אשר מורכבת מסכום הלוואה, תקופת ההלוואה ותמהיל הריביות, אשר מבטיחה שהבנק יקבל את סכום ההלוואה שנותר מבלי לעקל את הבית שבו גרים בני המשפחה.

במילים אחרות, ביטוח חיים למשכנתא מגן על המשפחה - מאפשר לבנק לקבל תשלום כאשר המשכנתא מסולקת והבית עצמו נשאר בידי המשפחה. ביטוח החיים למשכנתא כולל מוטבים (מושג מעולם הביטוח במקום "יורשים") כאשר המוטב הוא הבנק עצמו. סכום הביטוח הוא בהתאם לסכום שנשאר לשלם, אך ניתן גם לשלם פרמיה גבוהה יותר לקבלת סכום פיצוי גבוה יותר, כאשר ההפרש ילך לבני המשפחה שהוגדרו גם כמוטבים.

ביטוח חיים למשכנתא נחשב בתור ביטוח טוב הן לבנק והן לבני המשפחה, וזאת מכיוון שהוא מגן על בני המשפחה של הלווה הנפטר מאי יכולת להחזיר את המשכנתא, מה שמוביל לצבירת ריבית פיגורים ואף עיקול של הבית עצמו. ביטוח חיים למשכנתא סוגר סוגר את הפינה הזאת בפשטות וביעילות. כל חברת ביטוח נותנת הצעת מחיר שונה לביטוח חיים למשכנתא, הפרש שיכול להיות בפער של עשרות אחוזים, ולכן מומלץ לפנות לסוכן ביטוח שיעשה השוואת מחירים, ואף לקבלת הצעות אטרקטיביות שאדם רגיל לא יוכל לקבל.